Skaut

16. listopadu 2008 v 14:48 | myself |  skaut
Skaut je velmi pochybná organizace .

To je podle mě jediné, čím se dá dnešní skauting charakterizovat. Možná bych dodala nabízející nepřeberné možnosti.
Ke skautu jsem se dostala skoro omylem ale poměrně pozdě- ve 12-ti letech. No ale od té doby se to se mnou táhne. A přitom mi ani tak nejde o ty základní principy a myšlenky skautingu ( i když některé mají co do sebe i po 100 letech od založení) jako o ty zážitky a bomba lidi. Nevím , čím to je ale skaut se pozná na první (maximálně druhý pohled) - tedy nemusí to být přímo skaut , ale člověk co má co do činění s dětma :-). Ale zpět k té pochybnosti. Která jiná celosvětová organizace ( není asi jen v 8 zemích světa) sdružuje tak různorodé typy lidí, jako skaut? A přesto, že ty lidi jsou úplně jiní ( ve skautu jsou těžcí metalisté i královny maturitních plesů) mají něco společného. To něco je velmi těžké pojmenovat, ale je to tam. Takovéhle sdružování lidí je přece naprostá bomba.
Teď k těm možnostem, nejenže jsou pořádány různé setkávací akce (jak na celosvětové ale třeba i regionální úrovni) ale vzhledem k dnešním možnostem internetu je možné navázat kontakt kdekoli.
Takhle to bylo i se mnou. V roce 2007 byla velká oslava 100 let skautingu. Zájemci si mohli vybrat zemi, kterou budou reprezentovat a zjistit co nejvíc o ní. Náš oddíl (tehdy ještě 13.) si vybral Pobřeží slonoviny. Nelenila jsem a projela internet a napsala mail nějakému skautíkovi. Kupodivu odpověděl a píšeme si dodnes ( teď jsme pokročili na přímější komunikaci přes yahoo messenger- něco jako ICQ). No prostě sranda. Každý jsme z jiného světadílu, jiného náboženského vyznání, jiné výchovy, jiné barvy pleti, a přesto jsme schopní se bavit o čemkoliv. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi , že skauting sbližuje. Docela dobré propagační heslo,ne? :-)
 


Komentáře

1 Pavlousek Pavlousek | 16. listopadu 2008 v 21:59 | Reagovat

Ale hlavně ti skauti-metalisti vypadají velmi dobře, minimálně na fotkách :-))

2 Rybana Rybana | Web | 3. dubna 2013 v 19:38 | Reagovat

Supeer, skaut je nej! Souhlas!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama