Výprava Bečkov 1,2.11.2008

15. listopadu 2008 v 19:08 | myself |  skaut
Tak už je to tady. První výprava s novým oddílem.

Je sobota 1.11. po nelidském vzbuzení v 6:40 kráčím na vlakové nádraží. Tam jsme sešli v kapku menším počtu než bylo plánováno. Z vedoucích (krom mne) : Anička , Kati, Tomáš, Ondra a Pat s Matem. Dětí bylo nakonec 8 : Kiki, Lenka, Maruška, Liduška, Verča, Joža, Jéňa a Jirka. My holky (vedoucí) jsme odvážně jely s děckama vlakem, kluci mezitím naložili do aut veškerou batožinu do aut a vyrazili směr Bečkov. Plánovaný sraz na nádraží Trutnov - Střed. Cesta vlakem probíhala v klidu a v Jaroměři jsme zvládli přibrat i Sandru ( počet vedoucích a dětí byl tedy vyrovnán). Bohužel jsme byli tak zabráni do hry (poznej zvíře) , že jsme přejeli naši cílovou stanici. No naštěstí žijeme v době mobilních telefonů a vzhledem k tomu , že se obě stanice ( původní cílová a cílová) nacházeli v jednom městě to dopadlo dobře a kolem půl jedenácté jsme dorazili na tábořiště. Paradoxně nám přišlo menší než v létě ,kdy bylo plné stanů. Ale počasí nám přálo tak jsme venku zahráli pár her a po obědě vyšli na úkolovku. Ta se krom cesty ze skautských značek skládala i z pár úkolů tady jsou (třeba i pro inspiraci) : 1) najít dopis- úkol uvázat ambulantní uzel, 2)poskládat zprávu s úkolem z lístečků rozházených po louce ( naše úkoly : Jmenujte 8 lesních zvířat, Jmenujte 8 českých měst), 3)zvířátková štafeta, 4) pták ohnivák, 5 ) vymyslet příběh ze slov : sen, lampa, vynález, medvěd , Slunce, nést (právě slůvko nést dělalo dětem největší problémy), 6)najít poklad. Poklad byl úspěšně nalezen a vzápětí rozdělen ke svačině. To už se ale setmělo tak jsme zkusily zahrát 1 večerní hru, ale záhy jsme toho nechali a přešli k ohni a k opékání buřtů. Na závěr dne jsme měli pro děcka připravené překvápko v podobě stezky odvahy. Ty nejmenší si ale mohly vzít baterku a na všechny na konci čekala sladká odměna. Pak už jsme zahnali děcka spát. Neděle byla hlavně ve znamení úklidu a balení, přesto jsme stihli zahrát pár her. Ty nám byly dopřány i v Trutnově na nádraží, bo jsme tam dorazili s velikánským časovým předstihem. Cestu vlakem jsme i tentokrát zvládli na výbornou a dokonce jsme i vystoupili včas. V hradci na nádraží už čekali netrpěliví rodičové, tak jsme jim děti odevzdali. Musím říct , že výprava i když poněkud kratičká byla super a zmáhající :-). Nicméně už máme naplánovanou další a na tu se těším už teď (jedeme v půlce února).
PS: vím , že někomu kdo tohle čte nic neřekne, ale myslím si že zážitky by se měly někde uchovat.
PPS: fotky si můžete prohlédnout zde.
 


Komentáře

1 qlarinka qlarinka | Web | 16. listopadu 2008 v 3:24 | Reagovat

Ahojky, super, že už máš taky blog;)) Popis výprav se hodí vždycky, minimálně mně pro inspiraci, že;)))) Jinak bych měla jenom maličkou výhradu ohledně barvy písma, protože se to špatně čte, ale jinak dobrý;)))

2 Terka Terka | E-mail | Web | 16. listopadu 2008 v 10:47 | Reagovat

Děkuji Klárce za historicky první komentář. Doufám, že co se týká čtení už je to lepší ( proběhla mírná změna písma). A neboj výpravy a všelijaké akce skautíků tu budou . Teď jsem si to ale pěkně zavařila tím příslibem. No nic.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama