Březen 2009

Karneval a speed

31. března 2009 v 12:21 | myself |  skaut
Jak už jsem avizovala v neděli proběhl u nás v Rotundě (klubovna) skuatský karneval. Můj původní plán byl jít za Geralta z Rivie (dokonce aj bílé háro jsem mela), ale nakonec z toho sešlo. A tak se přes nasgula a van Helsinga zrodil Zorro mstitel :-D.

kolem a kolem

27. března 2009 v 22:11 | myself |  UK a nejen to ;-)
Zdravím všechny čtenáře tohohle blogu. Tento týden ne že by se nic nestalo, jsen se mi o tom nechce psát. Opravdu se mi nechce psát o tom, jak jsem to v pondělí trochu přehnala s vodkou, jaké to mělo následky v úterý (i když si myslím, že mohlo být hůř). Ani o tom jak si ze mě Pavlousek celé úterý dělal legrácky (ale jo bylo to funny :-) ). A už vůbec se mi nechce psát o tom, jak jsem ve středu perlila. Asi aby se to vykompenzovalo s tím úterkem. Ale těším se na neděli jak malá. Máme karneval ve skautu. Dneska jsem pekla hlavní cenu a musím se pochluvit teda :-). Už se těším na fotečky masek, doufám, že se mi vyvedou :-).

Pohádka o polymerech

20. března 2009 v 23:31 | myself |  Literární slinty
Vždycky tvrdím, že se v mé inspiraci odráží aktuální četba. A jelikož mezi tu patří všelijaké články o polymerech, přináším vám rozprávku, děti. Chemici a jiní vědci prosím berte s rezervou ;-). Ostatní konec konců taky.

Předsudky a skaut

18. března 2009 v 20:00 | myself
Jak jsem zmínila výše, víkend jsem strávila spolu s dalšími podobně švihlými lidičkami a přípravou celostátního a trošku mezinárodního skautského (resp. roverského setkaní). Nebudu tady popisovat, co bude náplní letošního OBROKu (tak se to setkání jmenuje- důvod je jednoduchý koná se ob rok), to pro případ, že by sem zabrousil někdo z účastníků. Snad jen, že se má na co těšit. Co mě ale zaujalo byla diskuse nad vášnivou diskusí probíhající na netu. A jelikož je na netu, tak si myslím, že to zveřejnit můžu. Jde o problém s eshopem. Jeho heslem je ob rok mi to nestačí, což v kombinaci se spodním prádlem (jakožto běžným nákupním artiklem) to dává dvojsmysl s lehkým sexuálním podtextem. To a uveřejnění polonahé slečny modelky na ofišl skautských stránkách vyvolalo bouřlivou diskusi. Zhruba o tom, že skaut má vychovávat k nějakým hodnotám a kdesi cosi. Každopádně můj osobní názor je, že vzhledem k tomu, že všem účastníkům na akci je nad 15 let a skauti jsou taky lidi tak je to naprosto přefouknuté. Uznávám ta slečna modelka nemusela působit zrovna vhodně na těch ofišl stránkách, ale na stránkách eshopu mohla být.
Abyste věděli, o co jde tak tady je odkaz na eshop a tady na diskusi.

Pro změnu trošku navážno

18. března 2009 v 16:49 | myself |  zbytek
Sice se konečně něco dělo (rozuměj o víkendu jsem byla na přípravném víkendu OBROKu - je to skautská akce konající se ob rok, ale o tom až budu mít připojení k netu. Ano tenhle článek je psán ve vlaku a České dráhy, pokud je mi známo, takovou službu ještě nenabízejí. Možná kdyby nabízeli, neubývali by jim cestující, nebo by aspoň pasažéři nekafrali na neustále se zvyšující ceny ale stagnující kvalitu služeb.

Omluva

12. března 2009 v 17:03 | myself |  zbytek
Omluvám se všem čtenářům, že je tu nejsou žádné nové příspěvky, ale první výmluvou mi je zamrzlý počítač (po nemalém úsilí už funguje), druhou je absence jakýchkoli zážitků a inspirace a třetí výmluvu už nemám. Ale nebojte však ono bude o čem psát.

cvičíme tentokrát s Honzou

3. března 2009 v 23:13 | myself |  KFMCh
Jak tak koukám dlouho jsem nepsala o KFMCH, o to tam chodím skoro víc než kdy jindy. No co z kupy událostí vybrat, aby se o tom dalo psát, už vím cvika se školitelem :-)

Že by vysvětlení magora?

3. března 2009 v 22:57 | myself |  zbytek
Tak jen krátce. Dneska mi Pavlousek řekla, že jsem magor. Na tom by nebylo nic tak divného (častujem se navzájem tímto slovem poměrně často), ale dneska to mínila vážně. Bavily jsme se nějak o dětech (prý budu mít 4, kdybyste to nevěděli) a tím souvisejících věcech jako je škola, skaut, zapálenost pro výchovu i autismus. Došlo k tomu tak, že Pavlousek absolutně nechápala, proč já - s mým zápalem pro výchovu mládeže, slabostí pro děti všeho věku, přehledem o mentálních retardací- vlastně studuju to, co studuju. Proč jsem nešla třeba na speciální pedagogiku v Hradci. Byla bych doma a měla bych to takzvaně " no stress". Nejhorší bylo, že jsem ji nedokázala smysluplně odpovědět (uznávám, tady byly přijímačky jen z chemie, není plnohodnotná odpověď). A beztak u těch děcek (potažmo ve vedení velké neziskovky) prý skončím. Ať už s řádným dostudováním nebo rychlokurzem. No uvidíme, zatím to pořád beru jako koníček, který mi sice dává něco, co úplně přesně nedokážu pojmenovat. Ale je fakt, že kdyby se skautingu dalo věnovat na profesionální úrovni a uživilo by mě to, tak moc neváhám :). I když dělat něco v práci a ve svém volném čase je taky něco jiného. Proto to zatím nechám tak, jak to je a skautu a dětem (nejen ve skautu) budu věnovat svůj téměř veškerý volný čas.


I + II = 3 I

3. března 2009 v 22:55 | myself |  Literární slinty
Tak mě bylo nenápadně připomenuto, že mám s blogem zpoždění. Nějak mezi řečí o tom, že jsem magor. O tom někdy… No tak jsem s vypětím všech sil vypotila první věcičku- ten závěr je dost v křeči, uznávám, ale obhajuju se tím, že jsem měla chuť napsat něco o Jeníčkovi a Mařence (neptejte se proč), a z toho vznikla druhá slinta v pořadí. Tak mě nekamenujte, že je to děs a hrůza a buďte rádi, že publikuju :). Enjoy.

CB Náchod

1. března 2009 v 13:01 | myself |  skaut
Tak a je po taneční skautské sezóně. Slavnostně byla zakončena včerejším country bálem v Náchodě. A bylo to úžasné a stylové rozloučení. Viděla jsem plno známých tváří, poprvé pila absinth, zvládla jsem i dodržet skautskou důstojnost večera (a oslavit, že se chystám na vůdcovky :-) ). A dokonce jsem i tancovala. Prostě paráda. Děkuju všem za úžasný večer a už se těším zase za rok.

PS: fotky si můžete prohlédnout tady