Dem(n) v krojích

24. dubna 2009 v 19:50 | myself |  skaut
Při pohledu do českého kalendáře jste si určitě všimli, že dnes slaví svátek všichni Jiříkové a Jirkové- mimochodem všechno nejlepší :-). A jelikož je svatý Jiří patron skautů (proč zrovna on moc netuším, většinou to bývá obhajováno jeho chrabrostí, odvážností a šíření křesťanství) tak tento den skauti slaví. A aby to dali patřičně najevo, jdou do školy, do práce nebo jen tak do ulic v kroji.

Taky jsem šla. Nejprv jen tady kousek na nákup a pro brášku, ale co se nestalo. Paní pokladní se hned zajímala z jakýho jsem oddílu a jestli to ještě funguje. Pak jsem ještě potkala chemikáře z gymplu a taky vyzvídal. Tak jsem mu to náležitě objasnila. A s pocitem, že je dobré dávat vědět, že skauti ještě nevymřeli šla domů. Ve 4 hodiny odpoledne bylo pořádáno tady v Hradci v Žižkových sadech takové zábavné odpoledne pro všechny kdo mají čas a chtěj se ukázat. Sice jsem si vzala foťák, že se za něj schovám a nebudu provozovat žádnou aktivitu. Ale to bych nebyla já. Takže jsem si při hře na draky ušpinila své krojové kalhoty... no snad se do OBROKu vyperou. Nejlepší ale podle mě byla variace na hru Molekuly. Krom toho, že bylo úkolem najít vždy příslušný počet atomů a spojit se v molekulu, tak jsme pak dostávali ještě záludné úkoly. Třeba v 5 lidech se dotýkat země 3 rukama a 3 nohama, v 15 vytvořit ze sebe slovo SKAUT, a tak.
Závěrem jen takové zamyšlení. Zní to asi bláhově, ale když mám na sobě ten kroj, mám potřebu se chovat slušňácky. Ne že bych se teda normálně nechovala, ale myslela jsem spíš jako přecházet po přechodech, pouze na zelenou, nezkracovat si cestu přes trávník a vůbec. Asi mu chci dělat čest. A to jsem ještě nesdělila, že jsem si byla na Vyšehradě na hřbitově promluvit s A.B. Svojsíkem (zakladatel českého skautingu). A když píšu promluvit tak promluvit. Ne chodím tam tak jednou za rok, vzdát mu čest. A letos jsem poprvé toho využila k popřemýšlení. A fakt jsem k tomu hrobu mluvila. Kdo si o mě myslí, že jsem blázen, tomu neodporuju.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama