OBROK 29.4.-3.5. 2009

9. května 2009 v 23:41 | myself |  skaut
Tak je to tady, konečně tomu okolnosti (nedávají žádný dobrý film, nejsem unavená,...) chtějí a já můžu napsat jaké to bylo na celostátním mezi3národním setkání roverů a rangers - tedy skautů starších 15let. Toto setkání se jmenuje Obrok (psáno i ObRok či OBROK). Důvod je jednoduchý, koná se jednou za 2 roky tedy ob rok. Letos bylo tady kousek za humny a to přímo v areálu pevnosti Josefov u Jaroměře a já jsem se podílela na akci organizačně a tudíž byla takzvaný servistým.
Dokonce jsem měla i své určení, a to v týmu registrace, takže jsem i věděla jakápráce mě přímo na akci čeká. Po dou akce to měla být vlastně taková pohůdka, kde je na nás jen vedení infostanu. Dokonce jsme měli i naplánované služby po 2 lidech po 2 hodinkách. Ale realita byla poněkud jiná.

Na místo jsem dorazila ve středu okolo deváté ranní zrovna ke snídání ST(=servistým). Vzhledem k tomu, že byl příjezd účastníků možný od jedné a my jsme ještě neměli hotové registrační tašky (= igelitka, kde měli účastníci vše potřebné - handbooky- tj. takový průvodce akcí, stripy- takové ty pásky na ruku, nášivky, mašle na velkou hru, kartu do seznamky apod.) byla moje náplň dopoledne jasně určená. Po rychlém obědě nastal přesun do infostanu a začala registrace výprav. Skauti jsou moderní, takže jsme jeli půl napůl systém papír a počítač. Zvládli jsme všechny náporové vlaky a pohoda. Od 9 večer byla pak spuštěna burza programů na čtvrtek. Ve čtvrtek se totiž konala dopoledne služba (pomoc třeba na ZŠ, ale i práce na pevnosti...) a odpoledne prohlídka (možnost přístupu do muzeí, prohlídka podzemí...) nebo naopak. V pátek se potom dopoledne konaly tzv. regiony a hlavní tahák médií- pokus o překonání rekordu v tanci zvaném algorithm march. To se nám dokonce i povedlo. A odpoledne běželo VaPro (nebo-li variabilní programy), což jsou různé přednášky, workshopy či debaty... a každý si vybere podle sebe. Původně jsem se chtěla jít podívat na znakovku, ale z důvodů změn a vítání hostů a vůbec spoustypráce se nám povedlo utrhnout jen na poslední blog a jít do sprchy. Sobota pak byl pro náš infostan nejklidnější den. Dopoledne probíhalo Inspiro - program od účastníků a odpoledne velká hra. Velká hra byla taková strategická bojovka a byla to docela sranda pozorovat 1200 pobíhajících lidí. Večer mi to dokonce vyšlo tak, že jsem šla na mši, kterou jsem si vážně nechtěla nechat ujít. V neděli probíhala už jen deregistrace, balení a odjezd. Účastníci byli tak hodní, že nám pomohli bourat, takže už asi v 11 nebylo, co dělat. Já jako ST jsem ale odjížděla před 4 odpoledne. Akci hodnotím kladně... sice jsem si myslela, že to bude větší flákárna... ale jela jsem makat a ne si užívat... navíc odezva jsou jen kladné.. tak uvidíme jak to bude ObRok :)
PS: foťák jsem s seou neměla, ale k různým fotogaleriím a videím se můžete dostat přes www.skaut.cz/obrok
 


Komentáře

1 Qlarinka Qlarinka | Web | 15. května 2009 v 18:45 | Reagovat

no, doufám, že to setkání s tebou zvládnu dřív než na CVVZ :-) a to ještě ani nevíš, že tam budu mít přednášku o Číně ;) teda nejdřív musím vyplnit papíry, ale téma mi schválili :-)

2 Qlarinka Qlarinka | Web | 20. května 2009 v 16:11 | Reagovat

ja vedela, ze nebudu jedina, kdo klikne ;)
holky u nas uz museli bakule odevzdavat... chjo, a ja bych mela v lete zacit psat, abych to stihla :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama